مواد لازم

• 3 پيمانه برنج

• ¾ پيمانه عدس

• 200 گرم کشمش

• 3 قاشق غذاخوري پياز داغ

• 10 تا 15 عدد خرما

• 2 قاشق غذاخوري زعفران دم کرده

• 200 گرم گوشت چرخ کرده

• 1 عدد پياز

• روغن مايع به ميزان لازم

• نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

دستور العمل‌

• برنج را از چند ساعت قبل خيس کنيد و نمک بزنيد.

• عدس را يک ساعت خيس کنيد و سپس بپزيد. مراقب باشيد عدس له نشود.

• برنج را بجوشانيد و در آخر، عدس را به آن اضافه کرده و آبکش کنيد.

• ¼ ليوان روغن مايع را با ¾ ليوان آب گرم مخلوط کنيد و روي برنج بريزيد و برنج و عدس را دم کنيد.

• در يک ماهيتابه کمي روغن بريزيد و پياز نگيني خرد شده را به آن اضافه کنيد. پياز را براي چند دقيقه تفت دهيد تا سبک شود.

• سپس گوشت چرخ کرده را با کمي نمک و فلفل و زرد چوبه به ماهيتابه اضافه کنيد و تفت بدهيد تا رنگ آن تغيير کند.

• کشمش پلويي پاک کرده و شسته شده را هم به همراه خرماي بدون هسته در يک ماهيتابه ديگر با کمي روغن سرخ کنيد.

• عدس پلو را با گوشت چرخ کرده، پياز داغ، خرما و کشمش سرخ شده و زعفران آب کرده تزيين کنيد. 

براي خوش عطرتر شدن عدس پلو مي‌توانيد از ادويه پلويي استفاده کنيد. ادويه را لابه لاي عدس پلو بپاشيد و بعد آن را دم کنيد و با گوشت مخلوط کنيد. در يزد عدس پلو همراه با شويد خشک و دارچين که لابه لاي برنج و عدس آبکش شده پاشيده مي‌شود پخته مي‌شود. اين عدس پلو طعم خاص و متفاوتي دارد که مي‌توانيد امتحان کنيد. همچنين اگر دوست داشته باشيد مي‌توانيد کمي پودر زيره هم به عدس پلو اضافه کنيد. (ادويه عدس پلو)

چجوري يک کوکو خوشمزه درست کنم؟

چگونه سالاد سزار را با سس مخلوط درست کنم؟

بهترين سالاد ماکاروني را اينجوري درست کنيد

چگونه شيريني کشمشي درست کنم؟

چگونه شيريني باميه ترکي درست کنم؟

چگونه در 8 گام عدس پلو درست کنيم؟

کورن داگ چيست و چگونه درست مي شود؟

کنيد ,عدس ,پلو ,گوشت ,کرده ,پياز ,عدس پلو ,کنيد و ,را با ,گوشت چرخ ,اضافه کنيد

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

این وبلاگ جهت غنای بیشتر و اطلاع رسانی علمی با هماهنگی و همكاری استاد صیادی و همكاران سامان یافته است khabariran Jeffrey اینجا همه چی هست Andisheh رشتاک رشد محیطی برای آموزش آینده سازان بررسی و نقد پایان نامه ها کانال یازدهم انسانی،کانال تلگرام یازدهم انسانی،گروه یازدهم انسانی جام جمکران مرکز لیزر مو های زائد هانا